اسراء
چهارشنبه 30 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 28 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 20 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

تفنگ های پر برای شلیک به مغزهای پر ساخته شده اند!

 و مغزهای خالی برای پر کردن این تفنگها.

- نیچه

منبع : وبلاگ چشمها را باید شست

جملات زیبا گیله مرد


گر نگهدار من آنست که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیه که تیر به قلبش خورده اما همونطور که تو عکس می بینید خدا حفظش کرده ..


منبع:http://jomleha-ziba.blogfa.com/


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 19 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
دختری سه ساله بود که بابایش شهید شد...
دانشگاه که قبول شد همه گفتند با سهمیه قبول شده..
ولی هیچ وقت نفهمیدند
کلاس اول وقتی که میخواستند به او یاد بدهند که بنویسد بابا
یک هفته در تب می سوخت....و می سوخت و........می سوخت....


شهدا ماندند و ما رفتیم


گردان پشت میدون مین زمین گیر شده بود 
چند نفر رفتند معبر باز کنند
15 ساله بود چند قدم که رفت برگشت.. گفتند ترسیده...
پوتین هاشو داد به یکی از بچه ها و گفت:
تازه از انبار گرفتم ...حیفه مال بیت الماله...
پای برهنه رفت و.....

 راستی 
 با سه هزار  میلیارد چند تا پوتین میشه خرید......

شهدا ماندند و ما رفتیم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 18 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
دیروز از هر چه بود گذشتیم و امروز از هر چه بودیم!
آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز!
دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود!
جبهه بوی ایمان می داد و اینجا ایمانمان بو می دهد!
به کجا چنین شتابان
...

..

ندیدم آینه ای چون لباس خاکی ها
همان قبیله که بودند غرقِ ‌پاکی‌ها
 
به عشق زنده شدن، «عند ربِّهم» بودن 
شده ست حاصل آن‌ها ز سینه چاکی‌ها
 
دلیل غربتشان، اهلِ خاک بودنِ ماست 
نه بی ‌مزار‌ شدن‌ها، نه بی پلاکی‌ها
 
به آسمان که رسیدند رو به ما گفتند
"
زمین چقدر حقیر است، آی خاکی‌ها!"http://www.uploadax.com/images/27870849960071051384.jpg


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : شهدا،
لینک های مرتبط :


جمعه 18 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 17 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی


شمـع وجود فاطمـه سوسو گرفتـه است

شب با سکوت بغض علی خو گرفته است

 

آتـش گـرفت جـان علی با شرار آه

وقتی که از ولی خدا رو گرفته است

 .

.

.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 17 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : 

ما كه سیاسی نیستم و خودمان هم اعتراف می كنیم سواد چندانی نداریم! این اعتراف صادقانه هم برای این است كه كسی زحمت برچسب زدن و بی سواد خواندن ما را به خودش ندهد. اما با تمام كم سوادیمان، باور كنید عقلی كه خدا عنایتمان كرده، هنوز كار می كند. شعورمان هم قدش به مسائل ساده ای مثل همین سبد كالا می رسد. برای همین به خودمان حق می دهیم تا در خصوص آن سوالاتی كه برایمان پیش می آید، بپرسیم تا ابهامات آن برایمان روشن شود.

برای همین تصمیم گرفتیم سوالاتی را كه در این خصوص به ذهنمان خطور كرده با همین زبان ساده خودمانی، مطرح كنیم تا شاید پاسخش را پیدا كنیم.

سوال اول:

توزیع سبد غذایی آن هم مقارن با دهه فجر و جشن های پیروزی انقلاب ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 17 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

بخش جلو مغز دروغ می گوید و اشتباه می کند

« در مورد آنکه تکذیب می کند و روی می گرداند چه فکر می کنی؟ آیا او نمی داند که خدا می بیند؟ اگر دست برندارد  جلو سر او را می گیریم. جلو سری که "دروغ می گوید" و "اشتباه می کند"».

بخـش جـلـوئـی مـغـز فـکـر مـی کـنـد، بـرنـامـه ریـزی مـی کـنـد، تحـلـیـل می کـنـد، تـصـمـیم میگیرد، "دروغ می گوید" و "اشـتـبـاه می کـنـد". همینطور مرکز عـاطـفـه و احتیاط یا بی عاطفگی وبی احتیاطی فرد نسبت به آنچه رخ می دهد نیز در همین بخش از مغز ریشه دارد.

هـمینطور بخش جلو مغز است که به بخشی از مغز که ترس را احساس می کند سیگنال می فرستد که از ترس بکاهد. (مرکز ترس، ترس را احساس می کند ولی بخش جلو مـغـز است که تعیین می کند که انسان بترسد).

 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 17 بهمن 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

بدن فرعون

« و بنی اسرائیل را از دریا عبور دادیم. فرعون و سپاهیان وی بیدرنگ مسلحانه و فراتر از حد خود آنها را دنبال کردند، تا وقتی که داشت غرق میشد گفت: ایمان آوردم به اینکه خدائی غیر از خدائیکه بنی اسرائیل (فرزندان یعقوب) به او ایمان اوردند وجود ندارد و همیشه مسلمان خواهم بود ـــ حالا! در حالیکه تا پیش از این از سپردن بنی اسرائیل سرباز زدی و همیشه نیز مفسد بودی ـــ امروز فقط بدن تو را نجات میدهیم تا برای افراد پس از خودت درسی باشد. هر چند خیلی از مردم از آیات ما غافلند».

واژه فرعون در لغت بمعنی: ساختمان باشکوه است. بعد به فرمانروایان مصر اطلاق شده، که اشاره ضمنی و تلویحی بوده به ساختمانهای بلند بالا و باشکوه آنها. تصویری که میبینیم تصویرهمان فرعونی است که در زمان موسی بوده و از سپردن بنی اسرائیل به موسی سرپیچی کرده و موسی و همراهانش را تعقیب کرده و در دریا غرق شده. او رامسز دوم نام داشته است. پس از غرق شدن افراد باقیمانده دستگاه فرعون که با وی در تعقیب موسی نبوده اند او را از آب گرفته و مومیائی میکنند، و امروزه در معرض تماشای جهانیان است. چیزی که 1400 سال پیش قرآن آن را پیش بینی کرده است.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شگفتی ها و اعجاز قرآن

حادثه 11 سپتامبر آمریکا و قرآن


از محمدعلی پرهیز

در یازدهم سپتامبر سال 2001 میلادی چند هواپیما در آمریکا، با برج های معروف دوقلوی نیویورک واقع در خیابان جرف هار با طبقه 109 آن اصابت کرد که این امر موجب به وجودآمدن تشنج های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شد. و نشان داد بنیان های چپاول و غارتگری سست و بی پایه می باشد، که خداوند سبحان 1400 سال پیش توسط پیامبر خود در قرآن کریم به این موضوع اشاره می کند.
سوره توبه: جزء یازدهم و سوره نهم قرآن کریم می باشد.
روز حادثه: 11/9/2001 میلادی
کلمه 2001 در حروف ابجد، جرف هار می باشد و محل برج در خیابان جرف هار بود. خداوند در آیه 109 سوره توبه به خرابی بنا اشاره می فرماید. طبقه اصابت هواپیما به ساختمان برج طبقه 109 بوده است.
نظریه پردازی علمی قرآن
در مورد نظریه پردازی های علمی قرآن، دلیل و تفاوت آن با چالشهای علمی در قرآن کریم حاوی حدود 1322 آیه می باشد که به مطالب علمی اشاره دارد و گاهی در حد اعجاز علمی و گاهی در حد شگفتی های علمی و گاهی در حد اشاره اندیشه آور علمی است.
برخی آیات علمی قرآن مطالبی را بیان می کند که هنوز علم بدان دسترسی پیدا نکرده است این مطالب هر چند از نظر علوم تجربی به اثبات نرسیده است اما دلیلی بر نفی آن مطلب قرآنی نداریم و از آنجا که وحی، نوعی دانش قطعی است و سرچشمه الهی دارد حتما صحیح است هر چند که شواهد تجربی برای اثبات آن ها فعلا در دست نباشد، و ممکن است مانند برخی از موارد دیگر از پیش گویی های علمی قرآن مثل نیروی جاذبه طبق آیه 2 سوره رعد و 10 سوره لقمان که در دوره های بعدی اثبات خواهند شد.
-نظریه وجود موجودات زنده در آسمان ها:
این نظریه از برخی از آیات قرآن همچون آیه 29 سوره شورا قابل استفاده است که می فرماید: و از نشانه اوست، آفرینش آسمان ها و زمین و آنچه که از جنبندگان در آن ها منتشر ساخته است.
این مطلب می تواند به عنوان یکی از نظریه های علمی قرآنی، مبنای تحقیقات تجربی کیهان شناسان قرار گیرد.
-نظریه گسترش آسمان:
در سوره ذاریات آیه 47 آمده است: و ما آسمان را با دست (قدرت) بنا کردیم و همواره آن را گسترش می دهیم.
در مباحث علمی فیزیک کیهانی دو دیدگاه در مورد آسمانها وجود دارد یکی انبساط جهان و دیگری انقباض جهان. و هر کدام شواهدی وجود دارد ولی اثبات نشده است. از آیه فوق دیدگاه انبساط جهان قابل برداشت است و می تواند به عنوان نظریه علمی قرآنی مبنای تحقیقات کیهان شناسی قرار گیرد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :ستارخانکلمه سردار تو رو یاد کی

میندازه؟

آفرین...

 ستارخان...

 روحش شاد...
 بازم مخاطبم تویی ... درست شنیدی... آروم و راحت تکیه ت رو بده به صندلیت و متن رو تا آخر بخون...


چندین سال قبل... اون موقع که انگلیس و روسیه به ایران حمله کرده بودن... تهران و فارس زبانان یه هفته جلوی دشمن دووم آوردن و بعد از یه هفته پس افتادن... اما تبریز با ستارخان و باقرخان ۹ ماه جلوی دشمن وایسادن... آره رفیق درست شنیدی... بدون اسلحه... بدون غذا... با زن و بچه... ولی پر از شهامت... تا دلت بخواد... میدونی چقدر؟؟؟!!

 انقدر شهامت داشتن که یونجه و برگ مو خوردن اما نذاشتن دشمن بیاد تو خاک... اونطوری شد که رومون اسم گذاشتن و بهمون گفتن تورک ...ر!!! آره درست شنیدی رفیق... ما یونجه خوردیم و جنگیدیم و سهممون از این جنگیدن شد یه عالمه جوک و توهین به تورکا...میدونی ستارخان کی بود؟! کسی که ساده زیست... باشرف زیست... با سربازاش جنگید و جنگید تا من و تو امروز مجبور نباشیم پشت چراغ قرمز انگلیس بایستیم...

یه بار این نوشته ستارخان رو از قلم خودش خوندم... توام بخون... پشیمون نمیشی...:

 ستارخان نوشت بود: من هیچ وقت گریه نمیکردم چون اگه اشک میریختم آذربایجان شکست میخورد و اگه آذربایجان شکست میخورد ایران زمین می خورد...اما تو مشروطه دو بار اون هم تو یه شب اشک ریختم...

 حدود ۹ ماه بود که تحت فشار بودیم... بدون غذا... بدون لباس... از قرارگاه اومدم بیرون ... چشمم به یه زن افتاد با یه بچه تو بغلش... دیدم که بچه از بغل مادرش اومد پایین و چهار دست و پا رفت به طرف یه بوته علف... علف رو از ریشه در آورد و از شدت گرسنگی شروع کرد خاک ریشه ها رو خوردن...با خودم گفتم الان مادر اون بچه به من فحش میده و میگه لعنت به ستارخان که ما رو به این روز انداخته...

 اما... مادر کودک اومد طرفش و بچه ش رو بغل کرد و گفت: عیبی نداره فرزندم...

 خاک میخوریم اما خاک نمیدیم...

 اونجا بود که اشکم در اومد... با خودم گفتم باید امشب حمله کنیم... رفتم و به سربازام گفتم باید امشب حمله کنیم... یه سردار میخوام که بره و به باقرخان خبر بده که بعد از نماز صبح حمله میکنیم...اما بدونین هرکسی بره امیدی به زنده موندنش نیست... یکی بلند شد و گفت من میرم! گفتم نه تو زن و بچه داری... یکی دیگه بلند شد گفتم نه تو مادرت تنها می مونه... یه نفر بلند شد و گفت سردار من میرم چون من نه زن و بچه دارم٬ نه پدر و مادر... گفتم باشه... صبح یه اسب بهش دادم و رفت...

 اون سردار جوون رفته بود خبر داده بود و وقت برگشتن از پشت با تیر زده بودنش...خودش رو به زور رسونده بود به قرارگاه... به طبیب گفتم این از سربازای خوبه منه... سعی کن حتما معالجه ش کنی...

 طبیب چند دقیقه بعد با گریه از چادر اومد بیرون و بهم گفت:سردار! تو چطور سرداری هستی که هنوز نمیدونی سربازت زنه یا مرد... اونجا بود که فهمیدم اون زن موهاشو کوتاه کرده بود و اومده بود تو میدون و وقتی طبیب میخواست معالجه ش کنه به خاطر اینکه طبیب بدنش رو لخت نبینه نذاشته بود پیرهنش رو در بیاره... دوباره اشکم ریخت...


آره رفیق... یه نفر داشت راه میرفت اما قبل از این که برسه به مین خورد زمین... نه به خاطر اینکه سر خورد... نه... به خاطر اینکه رفیق تورکش هلش داد و خودش پرید رو مین... یه روز یه گردان از تورکا  رفتن جنگ و دیگه هیچ وقت برنگشتن... چون رفتن و جون دادن...

ما همونایی هستیم که با لشکر عاشورا بلند شدیم رفتیم خرمشهر رو آزاد کردیم و اومدیم... پس یادت باشه هر وقت اسم آذربایجان رو شنیدی بگی زنده باد و وقتی قدم تو خاکش گذاشتی سجده کنی...!!

 روت میشه واسه جوک بسازی و روش اسم بذاری و ...؟؟؟!!!!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


«عاملی كه می‌تواند كشور شما را در مقابل هر افزون‌طلبی، هر انحصارطلبی، هر تجاوز، هر ماجراجویی و هر بحران‌سازی حفظ كند، استحكام ساخت داخلی نظام است.» این جمله‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی است. توجه به این عبارت و سایر بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی «استحكام ساخت درونی كشور» ما را به اهمیت و ضرورت توجه به این مسئله در پیشبرد امور كشور رهنمون می‌كند.
آنچه در ادامه می‌آید پاسخ به ۱۱ پرسش درباره‌ی این موضوع است كه از بیانات رهبر انقلاب اسلامی استخراج شده و ابعاد گوناگون این مسئله در اندیشه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را نمایان می‌سازد: ... http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=25223

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

الحمدالله الدی جعلنا من المتمسکین بولایة علی ابن ابیطالب و اولاده المعصومین(علیهم السلام)

مدیر وبلاگ : محمد مهدی
نویسندگان
نظرسنجی
چند تا صلوات برای ظهور امام زمان میفرستی؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic