اسراء
شنبه 23 آذر 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

        مقیاس سنجش


مرد فقیرى بود که همسرش از شیر گاوشان کره درست میکرد و او آنرا به تنها بقالى روستا مى فروخت. آن زن روستایی کره ها را به صورت دایره های یک کیلویى مى ساخت و همسرش در ازای فروش آنها مایحتاج خانه را از همان بقالی مى خرید. روزى مرد بقال به وزن کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند . هنگامى که آنها را وزن کرد، دید که اندازه همه کره ها ۹۰۰ گرم است . او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره ها را به عنوان یک کیلویی به من مى فروختى در حالى که وزن آن ۹۰۰گرم است . مرد فقیر ناراحت شد و سرش را پایین انداخت و گفت: راستش ما ترازویی نداریم که کره ها رو وزن کنیم ولی یک کیلو شکر قبلا از شما خریدیم و آن یک کیلو شکر را به عنوان وزنه قرار دادیم .
 یقین داشته باش که به مقیاس خودت برای تو اندازه مى گیرند.
سید هادی رضاییان 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 10 آذر 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 10 آذر 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
» تخریب امامزادگان نشانه جهل و حماقت وهابیون است
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 3.00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در پیامی به مناسبت برگزاری نخستین کنگره امامزادگان در اصفهان، گفت: هرچند امامزادگان به ظاهر خاموش‌ اند اما در واقع آنها شب و روز در حال تبلیغ اسلام هستند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از .....................


ادامه مطلب با كلیك بر عنوانادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 10 آذر 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
» تخریب امامزادگان نشانه جهل و حماقت وهابیون است
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 3.00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، در پیامی به مناسبت برگزاری نخستین کنگره امامزادگان در اصفهان، گفت: هرچند امامزادگان به ظاهر خاموش‌ اند اما در واقع آنها شب و روز در حال تبلیغ اسلام هستند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از این پیام درباره انس و الفت مردم ایران با امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار داشت: واقعیت این است که امامزادگان در سراسر کشور پناهگاهی برای مردم هستند و هنگامی که مشکلی برای مردم پیش بیاید و بخواهند توسل به درگاه خدا پیدا کنند و شفیعانی داشته باشند برای حل مشکلاتشان به سراغ آنها میروند و یقین داریم که در روحیه آنها اثر می‌گذارد و هم روحیه می‌دهد و هم سطح تقوا را بالا می برد و هم حالت توبه از گناه به آنها دست می‌دهد و این‌ها برکاتی است که از امامزادگان و از زیارت امامان و پیامبر اکرم(ص) و خانه خدا حاصل می‌شود.

وی در ادامه این پیام خاطر نشان کرد: امامزادگان در واقع مبلغان خاموش هستند؛ یعنی هر امامزاده‌ای تبلیغ شب و روز دارد، به سوی خدا و پاکی دعوت می‌کند ولو اینکه ظاهرا خاموش است و به همین دلیل باید مردم را تشویق کرد که از این برنامه استفاده کنند منتهی باید مراقب بود که آسیب‌هایی در کنار این عمل خیر پیدا شود.

حضرت آیت ‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از پیام درباره اهمیت و جایگاه این کنگره تصریح کرد: این بزرگداشت و برگزاری این کنگره بین‌المللی باید سبب توجه بیشتر مردم و تعظیم و تکریم امامزادگان ‌شود. البته باید مراقب آسیب‌ها بود، نکند در گوشه و کنار بعضی سو استفاده‌کنندگان مثلا خوابی ببینند و امامزاده جدیدی درست کنند که این سبب می‌شود اعتماد به بقیه امامزاده‌ها هم کم شود. اگر اینطور شود مردم می‌گویند اگر با یک خواب، آن هم با یک خواب مشکوک از فردی که تقوای زیاد ندارد، یک امامزاده درست شده است نکند بقیه امامزادگان هم اینطورند؛ باید جلوی این سوءاستفاده را بگیریم و همچنین باید آداب زیارت را یاد داد، زیارت نه به این معنی که بروند امامزاده را پرستش کنند و بهانه دهند به دست دشمنان شیعه بلکه آنها را افراد صالحی در پیشگاه خدا می‌دانند که می‌توانند در پیشگاه خدا شفاعت کنند چرا که شفاعت در متن قرآن مجید آمده است.

وی درباره رفتار ارتجاعی وهابیت در قبال تخریب امامزادگان تصریح کرد: امروز وهابیون نادان و متعصب به واسطه همان جهل و بی‌ خبری و حماقتشان نسبت به امامزادگان، هر امامزاده‌ای که به دستشان می‌آید تخریب می‌کنند در حالی که از اول تاریخ اسلام تا امروز افراد با شخصیت یا امامزاده مورد تکریم همه مسلمین بودند و این گروه اندک و نادان می‌خواهند با تخریب امامزادگان با این بزرگواران مبارزه کنند و این یکی از نشانه‌های جهل و بی‌خبری آنهاست.

در بخش پایانی پیام مرجع عالی قدر شیعیان آمده است: درآمد امامزاده‌ها هم همیشه مورد بحث بوده است؛ باید مردم بدانند آنچه امامزاده نیاز به آن دارد، خرج آن امامزاده می‌شود و آنچه نیاز ندارد خرج برنامه‌های فرهنگی می‌شود که هدف امامزاده و مذهب را تامین می‌کند. بنابراین از این جهت نباید مردم نگران باشند باید نحوه مصرف در امامزادگان به آنها اعلام و خبررسانی شود تا جلوی شایعات گرفته شود و مردم واقعیت را بدانند و مشکلی از این نظر پیدا نشود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 10 آذر 1392 :: نویسنده : محمد مهدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در جمع زائران علی بن موسی الرضا(ع) در حرم مطهر این امام همام(ع)، با اشاره به مشکلاتی که بر اثر بی‌دینی، دامن‌گیر کشورهای بسیاری شده، اظهار داشت: علم هرگز نمی تواند جای دین را بگیرد و علوم مادی به تنهایی نمی توانند عهده دار برپایی خیمه زندگی انسان باشند. امروز با وجود گسترش علم، شاهد جنگ، خونریزی، کشتار و بی رحمی در جهان هستیم.

این استاد حوزه علمیه با هشدار درمورد گسترش عقاید و افکار وهابیت، خطاب به مردم و مسئولین گفت: وهابیت در جامعه در حال نفوذ است و با پول های بادآورده عربستان سعودی بهترین زمین ها و ساختمان ها را مالک شده و در صدد تغییر نظام جمعیتی کشور و افزایش تعداد طرفداران خود هستند.

وی با بیان این که “نفوذ وهابیت در کشور جدی است و برخی از مردم و مسئولان ما غافلند” تاکید کرد: عدم مراقبت باعث نفوذ و تسلط وهابیت، بر جامعه ما خواهد شد.

رییس مرکز دارالعرفان شیعی یادآورشد: آمار امروز برخی از روستاها و شهرها که زمینه چنین تغییری را داشته اند، در مقایسه با قبل، این مطلب را صراحتاً هشدار می‎دهد که وهابیت، خطری جدی برای کشور و جوانان و جامعه ما است.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان درمورد نفوذ فرهنگی این فرقه ضاله تصریح کرد: نمونه های بسیاری از این موضوع در طول تاریخ داریم، همانند “تسلط صهیونیست های اروپایی از طریق همین روش در فلسطین” که با خرید زمین های مرغوب با چند برابر قیمت، بخش وسیعی از این سرزمین را مالک شده اند.

وی اضافه کرد: نفوذ فرهنگی وهابیت از طریق عوامل دست نشانده داخل کشور و فرستادن مبلغان بسیاری به جنوب تا شمال ایران، مطلبی محسوس است که برخی گوش و چشم خود را بر آن بسته اند و یا در خواب غفلتند.

این استاد اخلاق با بیان اینکه “شیعه غیرتمند و متعصب واقعی که عقاید او ریشه در قرآن و علوم آل الله دارد در هیچ زمانی گرایش به هیچ فرقه ای نداشته است”، علت برخی از تغییرات جمعیتی مذکور را ناشی از فقر مادی توصیف کرده و گفت: نکته قابل توجه این است که بخشی از نفوذ وهابیت، به موضوع فرهنگی ارتباطی ندارد بلکه با حربه مادی و تطمیع قشر ضعیف، کار تبلیغی و ترویجی خود را انجام می دهد که برای رفع این معضل، تدبیر جدی مسئولان کشور را می طلبد.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان در پایان “تقویت مبانی دینی و اعتقادی در بین اقشار مختلف” و “ارائه مباحث ناب شیعی به زبان روز” را از جمله ضرورت‎های امروز ایران اسلامی برشمردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 10 آذر 1392 :: نویسنده : محمد مهدی
دستور مفتی آل سعود درباره روزه عاشورا
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۲
:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیعیان به نقل از شیعه آنلاین، روز پنج شنبه این هفته، همزمان است با روز شهادت سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین علیه السلام که روز عاشورا نامیده می شود.

این روز نزد اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و پیروانشان و همه مسلمانانی که اهل بیت را دوست دارند، روز غم و اندوه به شمار می رود.

در روایت ها آمده که بنی أمیه بعد از به شهادت رساندن حضرت امام حسین علیه السلام که نوه پیامبر اکرم اسلام (ص) بود، به نشانه شادی روز عاشورا را روزه می گرفتند.

در همین حال “عبدالعزیز آل الشیخ” مفتی اعظم وهابی ها در عربستان سعودی نیز طی اظهاراتی پیروانش را به روزه گرفتن در روز عاشورای امسال دعوت کرد.

مفتی آل سعود

آل الشیخ که در مسجد “ترکی بن عبدالله” در مرکز ریاض پایتخت سعودی سخن می گفت، برای ترغیب هوادارانش به روزه گرفتن در روز عاشورا، به دروغ گفت: پیامبر نیز روز عاشورا روزه می گرفت.

گفتنی است پیروی مفتی وهابی آل سعود از بنی أمیه نشان دهنده نزدیکی تفکر و اعتقادات آنها به یکدیگر است.

قابل ذکر است، در حدیث شریفی در کتاب “سنن ترمذی” از حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم آمده: “أن رسول الله صلى الله علیه وسلم، أخذ بید حسن وحسین فقال: من أحبنی وأحب هذین وأباهما وأمهما، کان معی فی درجتی یوم القیامة” “رسول الله صلی الله علیه و سلم دست حسن و حسین را گرفت و گفت: هر کس من و این دو و پدر و مادرشان را دوست داشته باشد، در قیامت در کنار من خواهد بود.

از سوی دیگر در کتاب “مستدرک صحیحین” که از دیگر کتب اهل سنت به شمار می رود، آمده: “عن سلمان قال: دخلت على أم سلمة وهی تبکی، فقلت: ما یبکیک؟.. قالت: رأیت رسول الله فی المنام یبکی، وعلى رأسه ولحیته التراب، فقلت: ما لک یا رسول الله؟.. قال: شهدت قتل الحسین آنفا” “سلمان گفت: بر أم سلمه وارد شدم و دیدم که گریه می کند، گفتم: چه چیزی تو را به گریه انداخت؟.. گفت: رسول الله را در خواب دیدم که گریه می کرد، و سر و محاسنش خاکی بود، گفتم: چه اتفاقی برایتان افتاده ای رسول الله؟.. گفت: صحنه قتل حسین در آینده را دیدم”.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

الحمدالله الدی جعلنا من المتمسکین بولایة علی ابن ابیطالب و اولاده المعصومین(علیهم السلام)

مدیر وبلاگ : محمد مهدی
نویسندگان
نظرسنجی
چند تا صلوات برای ظهور امام زمان میفرستی؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic